ASTROMAFYA

aquarius

Eskiden kervan soyan haydutlar vardı.Şehirler büyüyüp yerleşik hayata geçilince haydutlar da yerleşik düzene geçip adlarını Mafya olarak değiştirdiler.

Mafya denilince belki de ilk aklımıza gelenler Sicilya ve İtalya, Al Capone ya da Godfather filmidir. Sicilya ve İtalya Mafyanın doğuş yeri ya da beşiği diye de adlandırılabilir.

Godfather filminin Al Capone dan esinlendiği yazılır.İtalyan asıllı biri ABD’ye taşınır türlü pis işlerle uğraşır adam vurur,haraç alır vs .Sonuçta toplumda sahte saygı duyulan, korkulan, birçok düşmanı ve sahte dostu olan acımasız ,nefretle bakan bir insan tipi ortaya çıkar.

Basında  ”Babaların Babası öldü” diye bir haber çıktı.İtalyanın en ünlü Mafya liderlerinden birinin hapishanede öldüğü yazıyordu. Salvatore Riina, İtalya Carleone de doğmuş.Bir Mafya lideri olarak sivrilmiş, sadece masum insanlara değil devlet görevlilerine de saldırılar düzenlemiş,sonuçta tutuklanarak cezaevine konmuş .

Haritasına baktığmızda; Güneş ve Yükselen Burcu belki de Arketip olarak tam da Mafya tanımlamasını karşımıza çıkardı.Riina ,Boğa yükselen bir Akrep.2 burcun özellikleri olarak yakıştırılan Para ve Ölüm kavramlarıyla uyumlu.Akrep burcuna yakıştırılan Pluto gezegeni de Mafya Arketipi olarak tanımlanır..

Kuşkusuz bu harita konumu asla kötü bir insanı göstermez.Bu konuma sahip milyonlarca dünya iyisi insan vardır.Astrolojide bir iki burç asla kötü diye nitelenemez.Bütün burçların az ya da çok sivri örnekleri vardır.

Time dergisi (1) Dünyanın En büyük Mafia liderlerini 10 kişi olarak belirlemiş, Riina diğer 8 Mafya Babasının burçlarından etki almış.:

Semion Mogilevich – Yengeç
Al Capone – Oğlak
Charles ‘Lucky’ Luciano – Yay
Pablo Escobar – Yay
John Gotti – Akrep
Hisayuki Machii – Yengeç
Tony ‘Big Tuna’ Accardo – Boğa
Salvatore Riina – Akrep
Dawood Ibrahim – Oğlak
Xie Caiping- Doğum günü bilgisi bulunamadı

Bir insan akıllı olabilir ancak o aklı kendisi yaratmamıştır.Bu kendisine artı bir değer kazandırmaz.Asıl önemli olan o aklı nasıl kullandığıdır.Yıldızlar ve Burçlar da böyle, haritanızı nasıl kullanacaksınız bu önemli.Mesela insanların zayıflığını sezerek onlara harika iyilikler yapan  birçok Akrep vardır ama Riina iradesini kötü yönde kullanmıştır.Aşağıda haritası vardır:

salvatore_riina.

Al Capone şöyle demiş:”Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı’ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı’nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı’ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.”

Mafyanın yaptığı işte tam budur ,çalmak..Başkasına ait olanı zorla almak vermezse canını acıtmak vs.Riinanın hayat hikayesi ise daha kötüdür,onlarca insanı elleriyle boğarak öldürdüğü söylenir.Yazılanlara göre sayısız insanı katlettikten sonra durmamış Devlete de savaş açmış 2-3 üst düzey devlet görevlisini öldürtmüştür.

Bir Mafya itirafçısının Riina için söyledikleri  şöyle: “Binlerce insanı öldürdü ve Sicilya’yı mahvetti”.. “Karizmatikti, aptal değildi ama müthiş zeki de değildi, ama çok gaddardı” Riina’dan önce mafyanın ‘değerleri’ ve katı kuralları olduğunu söyleyen Gaspare Mutolo, “Örneğin kadın ve çocuklara dokunulmazdı. Riina bu kuralı yıktı. Eskiden mafya yalnızca husumeti olan kişileri öldürürdü, Riina ise alakasız insanların da öldüğü terör eylemlerini başlattı. Devlet görevlilerine suikastler düzenledi. Bu katliamlarına karşı çıkanları da öldürtüyordu” diye konuştu..Mafya itirafçısı, “Mafyasız bir Sicilya hayal edebiliyor musunuz?” sorusuna da “Mafyasız bir politika hayal edemiyorum” diye yanıt verdi.” (2)

Riina kısa boylu olmasına rağmen Boğanın verdiği sağlam dayanıklı yapısıyla güçlüklere uzun süre dayanabilmiş,belki de Oğlaktaki Saturnün verdiği irade gücünü olumsuz yönde kullanmış ,buna acımasızlığı da katmış,Terazideki Ayı yanlış kullanmış, Akrepin Ruhsallığını tamamen arka plana itip Dünyaya madde açısından bakmış  acımasız bir insan olarak karşımıza çıkmış.Eğer İnsani değerleri güçlü olsaydı ya da iradesini bu yönde kullansaydı,İyi bir asker ya da toprakla ilgilenen iyi bir İş Adamı, Müteahhit vs olabilirdi.

12.evin ve 8.evin yöneticisi Jüpiter Plutoyla kavuşmuş,Koçun yöneticisi ve öz yıldızı Mars 4.evde Aslanda.Hapishanede  ölmüş.5. evinde Aslan burcu var ve onun 4 çocuğu olmuş.-Birçok astrolog bu durumu kabul etmez ve haritayı rektifiye etmeye kalkar- 7.evindeki gezegenleri, ortaklık kurup topluma yararlı olarak çalıştırmak yerine,düşmanlık ve husumet yaratmakta kullanmış.

Mafya genellikle Devlete savaş açmaz,gizli adamlarıyla devletle çıkarları doğrultusunda barış içinde yaşar.Ama Riina kendini yenilmez bir insan olarak gördüğü için belkide Devlet görevlilerini bile öldürtmüştür.Bunlardan biri de Yargıç Giovanni Falcone dir.

Yazılanlara göre Riina ,Giovanni Falconeyi  arabasındayken bir bombayla öldürtmüştür.Giovanni Falcone Boğa burcudur ve Riina ile güneşleri zıt burçlardadır.Yükseleni Terazidir ve o bir Yargıç olarak tanınıyordu.-İtalyada Temiz Eller operasyonunu yürüten Savcı Antonio Di Pietro da Terazi burcudur-Haritasındaki 10 evine yakın Pluto, Venüs,Saturn ve Marsla bir T kare açıyı paylaşır.Onun öldürülmesi İtalyayı ayağa kaldırmış ve protestolara neden olmuştur.Aşağıda haritası vardır:

giovanni_falcone.

Devlet Mafyası

Algımızı biraz genişletelim insan düzeyinden Devlet konumuna sıçrayalım.Acaba Devlet Mafyası nasıl olur, nasıl Astrolojik verileri olabilir.

Mafyanın güçlü  ve zayıf olduğunu düşündüğümüz 2 ülke seçelim.İtalyada Mafya sembolleşmiş, haritasında Güneş İkizlerde ve Akrep burcu yükseliyor. İngilterede Mafya öne çıkmamış. Haritada Güneş Oğlakta ve Terazi yükseliyor.Ay koruyucu Yengeçte 10.evde.İtalya haritasında Ay zararda Akrepte 12.evde.Aşağıda İtalya ve İngilterenin Mundane haritaları vardır:

italy

Neden çoğunlukla İngilizler  birini kaçırıp fidye istemezler ,haraç almazlar.Ya da yapan olursa toplumda var olmasına izin vermezler.Niye Dünyanın çoğu ülkesinden daha iyi adalet sistemleri vardır.Acaba bunlar haritalarında mı yatıyor.Neden bizim ülkemizde Ulusal Onurdan bahsedilir ama  bizim yolsuzluklarımızı biz dururken niye yabancı ülkeler yargılıyor diye sorulmaz.

uk_e

Kafamdaki üniversite hocası olma yeterlilik sınavını geçmiş tek hoca olarak hatırladığım Mümtaz Soysal’ın bir sözü vardı :”İngilteredeki demokrasi bütün bir halkın aklından süzülerek meydana gelmiştir.Sağlamlığı buradan gelir.” (Astrolojide Baş öğretmen diye tanımlanan yıldız ,Yay burcundaki Saturnü 9.evimle exact kavuşum yapan Başak bir öğretmenin bakış açısı bu.Başka bir üniversite hocası da derslerinde şöyle derdi : ”Ölen ölür kalan sağlar bizimdir.”Astrolojiye biraz vakıf olunca hangi yıldız hangi dile hangi sözü koymuş  sezdiğinizi düşünüyorsunuz.Onun haritasında da Oğlak etkisini sezmiştim.)

Irakın işgali sırasında İngiltere Başbakanı Tony Blair  açık oturum tarzında bir programa katılmıştı,programa katılan izleyicilerden bir kadın, oradaki insanlara yazık değil mi diye bir soru sormuştu.Blair bu soruya, bunu İngilterenin çıkarları için yapıyoruz cevabını vermişti.İşin güzel tarafı ,bunu Başbakana sorabilen vicdanlı insanların bulunmasıdır.Kötü tarafı ise devlet çıkarları olunca insan hayatının öneminin kalmamasıdır.

Savaştan kaçarken Denizde boğulan, bombalanan çocukları gören Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande,  Suriyeye karıştığımız için pişmanım dedikten sonra, belki de bir Mafya harekete geçmiş,Pariste karikatüristleri katletmişti. Bu Mafya Dünyada herkesi izler,herkesten itaat ister.İstemediği yönetimleri değiştirir.Öyle bir algı yönetimi vardır ki,kimse, birileri Terörist devlet ilan edilirken ,sen niye bu Teröristleri destekliyorsun diye lahana turşusundan bahsedemez.Yani bir bakıma Pluto gezegeninin dediğim dedikliği.

Devlet düzeyinde Mafya olarak tanımlanabilecek en güçlü devletlerin çoğunun öncü burçlardan olduğu gözüküyor: ABD – Yengeç, İngiltere – Oğlak, Rusya -Oğlak, Çin -Terazi, Japonya – Kova , Fransa – Terazi, İtalya – İkizler, Kanada – Yengeç, Almanya – Terazi, Avustralya – Oğlak …. Öncü burçlar kategorisinde; Devlet – Oğlak, Topraklar – Yengeç, İkili ilişkiler – Terazi kontenjanları doldurulurken Koç burcu boş kalmış.

Aralıkta, Transit Saturnün Oğlaka geçmesi ve önümüzdeki yıllardaki Oğlaktaki gezegen yığılımı tüm bu ülkeleri etkileyebileceğinden, uluslararası politikanın hızlanabileceğini öngörebilirsiniz.1912 Yılında Pluto Yengeç burcuna geçmişti.Tam da bu zamanlarda Şehirler büyümeye, Mafya da şehirlerde su yüzüne çıkmaya başlamıştı.Şimdi Oğlak burcunda bulunan Pluto , Teknoloji geliştiğinden bu zamana kadar, ilk defa 2023 yılında, Teknoloji ile ilgili Kova burcuna girecek.Bu zaman boyutunda Dünya hiç karşılaşmadığı bir Teknoloji Mafyasıyla muhatap olabilir..

Geçmişte Kölelik diye bir yapı vardı,insan onuru bunu kaldırdı,ama çıkarları doğrultusunda adına başka isimler takarak masum insanları öldürme yetkisini kaldıramadı.Halen en güçlü devletlerin masum insanları çıkarları doğrultusunda öldürme yetkisi var.

Peki,Dünyanın haracını yiyen bu Mafya türüne karşı ne yapılabilir,bu da hala oluşturulamamış Global Adaletin işi.Devletlerin çıkarları vardır,duygusallığa yer yoktur denir.O halde ortak çıkarları uzlaştıran bir Dünya düzeni kurulmalı. Jacques Chirac ,fakir ülkeler için her ülkeden vergi alınsın demişti.Bu küçük ama güzel bir adım olabilirdi.

3 Aralık 2017

scorpion

Kaynakça:

(1)http://content.time.com/time/specials/packages/completelist/0,29569,2043575,00.html

(2)http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-42033214

Ori and the Blind Forest Soundtrack – The Spirit Tree

Reklamlar