ASTROLOJİ VE ATEİZM

jupiter

Astrolojide anlamadığım bir nokta vardır.9.ev hem Hukuku hem de Rüyayı nasıl temsil edebilir ? Acaba kadim Astrologlar 9.ev için Yasa gibi gelen net ilahi rüyaları mı kastediyorlardı 9.ev için.Yani Peygamber,Veli,Aziz vb gibi yüksek ruhları içeren bir sınır.Tabire ihtiyaç duyulmayan..Ancak bu tür rüyayı herkes göremez ve onunla muhatap olamaz.Karışık ve tabire ihtiyaç duyulanlar ise daha çok 12. eve uygun gibi gelir ve bunu herkes görür.9.ev Din demekse Dini yasalar da demek olabilir.Ancak bunlar yazılıdır.Belki  9. ve 12 evi ayıran bu sınır sonradan karmaşıklaştı.

Astrolojide Din konusu Yay burcu, 9.evle ve Jüpiterle bağlantılı bulunur.Yine Jüpiter Balıkın yöneticisidir.12 ev insanın iç dünyası ile ilgilidir.

Kominist önderlerin haritalarına bakarken bu burçları içeren açılarda bir benzerlik olduğunu farkettim.Ama aynı zamanda Dindarların da aynı konumlara sahip olabileceği gözüküyordu.Yay-Balık burçlarını içeren açılar,Jüpiter ve Neptünü içeren güçlü açılar var.Ancak bu kadar az bir örnekle bir sonuca da asla varılamaz.Sadece benzerlikleri göstermek istedik bu yazıda-Astrolojiye biraz vakıf olanlar, aslında bu açıların Jüpiterin burçları  ve  evleriyle (9-12), Merkürün burçları (İkizler – Başak) ve Merkürün evleriyle(3-6) olmalıydı diye düşünebilir-

Bir insanın Yay-Balık burçlarında kare açı yapan yıldızları bulunması asla onu mutlak Dindar ya da Din karşıtı yapmaz.Mesela bu açıyı 9.evin konusu olan Uzaklar,Üniversiteler vs ve 12.evin konusu olan Hastaneler,bilinçaltı vs gibi çoğaltabileceğimiz konularda da deneyimleyebilir.Bir insan Din adına ya da Din karşıtı hareket ediyorsa Jüpiter ve Neptünün mücadele içeren açılar alması söz konusu olabilir.Ya da, Yay ya da Balık burcunda bulunan gezegenleri sert açılar almış olabilir.Böyle açılara sahip olanların bu konularda hayatlarında önemli etkilerin olması beklenebilir.Ancak buna karar veren de insanın kendisidir.

Bu yazılanlar tam Astrolojik veriler de olamazlar çünkü kimin tam Ateist olduğunu ölçemeyiz.Yine doğum verileri de kuşku arzedebilir.Bu Astrolojik görünümleri olmayan Ateistler ya da Dini savunan insanlarda vardır.

Ateizme etki eden insanlardan, Marx ve Engelsi  Dünyasal etki olarak en güçlüleri olarak kabul edebiliriz ,diğerlerini de iz sürenler gibi .(Yazıdaki haritalardan Marx ve Engels dışındakilerin doğum saatleri kesin değildir.)

Karl Marx  – Filozof,Ekonomist. Kominizmin kurucusu olarak kabul edilebilir.Boğa burcu olduğu için belki  düşünce anlamında ana teması ekonomiydi.Doğum haritası aşağıdadır. 9.evi temizdir.Jüpiter Oğlakta düşük ve Marstan sert açı alıyor.Yaydaki Uranüs – Neptün kavuşumu,Balıktaki Saturn ve Plutoya kare.

KMarx

Marx’ın doğduğu gün 5 Mayısta bir Güneş tutulması olmuştur ve Kominizmin hakim olduğu SSCB den gözükmüştür.Kısmi olarak Avrupa ve Çinden de.Aynı zamanda 3 Büyük Dinin kaynağı Ortadoğudan da gözlenmiştir. Bu bölgeler onun bayraktarlığını yaptığı  Sosyal ve Düşünsel akımın Yaşam alanı bulduğu ve Dirençle karşılaştığı alanlardı.Tutulma çizgisi aşağıdadır.

1818-05-05

Friedrich Engels  –  Filozof. Karl Marx’la beraber, Komünist Manifesto’yu yazmıştır.Yaydaki yıldızlarıyla Balıktaki Jüpiter ve Pluton kare açılı ,Jüpiter Başaktaki Ayla zıt açıda.

Engels

Vladimir Lenin – Devrimci ve Politikacı.Yaydaki Saturnün ,Balıktaki Venüsle tam da sayılmayacak biçimde kare görünümü varken Jüpiter yükselene karşı duruyor-Ancak tam doğum saati bilinmediğinden bu açı kuşkuludur-Boğada Jüpiter-Pluto kavuşumu var.Neptün-Uranüs karesi var.

lenin

Josef  Stalin – Bir süre Rahip okuluna giden Politikacı ve Mareşal.Yaydaki Güneş-Venüs,Balıktaki Saturne kare.Boğadaki Neptün Kovadaki Jüpitere kare.Onun Lenin’in kitaplarını okuyarak Ateist olduğu söylenir.Neptün Boğadadır ve belki de Lenin’in etkisini açıklar.

stalin

Lev Troçki – Politikacı, Devrimci ve Marksist teorisyen.Balıktaki Jüpiter Yaydaki Merkürle kare.Jüpiter Başaktaki Uranüsle zıt açıda.Neptün Güneşle zıt açıda.

Troçki

Sovyet etkisinden ayrı olarak sonraları Çinde Mao’nun etkisi vardır ve Onun Boğa Jüpiteri ,Grand Cross – Büyük Kare açısının bir parçasıdır ve Yaydaki Merkürü,İkizlerdeki Neptünle sert açılıdır.

Charles  Darwin – Biyolog ve Doğa tarihçisi. Ailesi Darwin’in teoloji okuyup bir din adamı olmasını istiyordu.Ama o Doğa Tarihini seçti.Belki tam Ateist olarak nitelendirilmese de görüşü : Agnostisizm, bilinmezcilik ya da bilinemezcilik şeklinde sınıflandırılıyor.Belki yaşadıkları yüzünden Allaha bir tür küslük yaşıyordu.Balıktaki Jüpiter-Pluto-Merkür ile Yaydaki Saturn-Neptün kare.

Darwin

Aziz Nesin -Türkiye için örnek verirsek; Ateist olduğu bilinen Aziz Nesin’in Yaydaki Güneşi ve Merkürü Balıktaki Jüpiteri kareler.Çözemediği gerçeklerden Tersine kaçış yaşarken,Balıktan gelen Merhameti, kurduğu Vakıfla çocuklara yansıttığını düşünebiliriz.(Doğum saati kesin değil,bu gündoğumu haritasıdır.)

aziz_nesin.

Aziz Nesin , Stalin ve belki de Charles  Darwin dinle içli dışlıyken sonradan Ateist olmuşlardır.Yay-Balık kare açısına inançlı bir örnek ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı verebiliriz. Yaydaki Ay ve Marsı Balıktaki Güneş-Venüs-Merkür ile kare açıya sahiptir ve onun Din adına siyaset yaptığını biliyoruz.Diğer bir örnek ise eğer doğum verisi bizi yanıltmıyorsa Hz. İbni Arabidir.Yaydaki Jüpiteri Balıktaki Ay ile kare açılıdır.Belkide Din yüzünden insanlarla yaşadığı  rivayet edilen sorunları anlatan bir açıdır.

Atilla İlhan bir söyleşisinde Ölümün Elektrik kesilmesi gibi birşey olduğunu dile getiriyordu.Acaba gerçekte öyle miydi?

Üniversiteye giderken hastalandığımda bir türlü teşhis konulamaması yüzünden artık öleceğimi düşünüyordum.Bir gece uyurken tüm azalarımın toplu iğne batar gibi sızladığını fark ettim.Gözüm bir anda açıldı yatağımdan yavaş yavaş yukarı doğru yükselmeye başladım.Tavana ulaştığımda tavanın sıcaklığını yüzümde hissettim. Sonra yavaşça sağa doğru gayri ihtiyari hareket ettim, bu arada tıpkı mıknatısın çekişi gibi aşağıdan beni birşeyin  çektiğini hissettim.Kafamı döndürüp aşağı baktığımda Vücudumun yatakta yattığını görmemle bir anda herşeyin farkına vardım ve o anda Allah ruhumu bedenime geri gönderdi.Sonra uyumuşum.O zaman hissettim ki eğer bu irademle olacak birşey olsaydı asla bedenime geri dönmezdim.  Yaşadığımın Astral Seyahate benzediğini ise,Televizyonda ölüm anına gelmiş kişilerin bunu yaşadığını  izlediğimde öğrendim.

Hz Mevlana ne güzel demiş asırlar önce: ”Sen insan bedenini insanın kendisi sanmadasın. Oysa bu beden ruhun elbisesinden başka nedir ki?”

13 Temmuz 2017

CYGNUS

The 33 Soundtrack – The 33 – James Horner

 

 

Reklamlar