DÜNYA BARIŞI VE 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Geçmişte Greenpeace ya da ne bileyim dünyadaki büyük sanatçılar,yazarlar ,düşünürler ; devlet başkanlarına çağrıda bulunur,en azından barış için birşeyler yaparlardı..şimdi ortalarda kimsecikler yok,bilmem belki ben onları görmedim duymadım son yıllarda…

Rus ve Amerikalı yöneticilere akıllarını başlarına alması gerektiği,paranın çıkarın insanlığın üstüne çıkmasının İnsanlık için felaket olacağının söylenmesi gerekir her fırsatta aklı başındaki insanlar tarafından..Çünkü artık topla tüfekle savaş bir anlamda tarihe karışmış gibidir…Aklı başındaki insanlar cep telefonlarını alıp sokaklarda salak salak geziyorlarsa,dünyada büyük insanlar mı kalmadı acaba diye düşünmekteyim…

Maymunlar Cehennemi filminde geçen  repliklere benzemeye başladı şu meşhur yeni dünya düzeni:”Eğer en akıllıları bunlarsa bu gezegeni biz yönetiriz.” ” Biz barışçıl varlıklarız düşmanlarımızı öldürmeyiz,onlara birbirlerine öldürtürüz..” Büyük güçler,Dünyadaki her ülkeyi ,ellerindeki Askeri ve Ekonomik güçle, aynen böyle görmekteler…Bugün,Avrupa ; özellikle Türkiye,Fransa,Almanya 2 nükleer güç kıtası arasında eziliyor gibiler.

Bloğumdaki yorumlarda  9 Mart 2016  Güneş tutulmasının yönetimi etkileyebileceğine değinmiştim:

”9 Mart 2016 da Balık burcunun 18.derecesinde Natal MC yanında ilginç bir Güneş tutulması olacaktır.Tutulma yöneticisi Jupiter tam karşıt burçta düşük olduğu Başakta yer alacaktır.Bu tutulma Türkiye yönetiminde çok önemli bir değişikliği haber verir gibidir.Tutulmayı oluşturan T karenin bir ucunda 6.evde Yayda Saturn,diğer ucunda 4.evde Başak burcunda Jupiter vardır.Dolayısıyla bu değişikliğin,etkinin içinde ordunun ve muhalefetin de olacağını gösterebilir….”’

Aşağıda Türkiye Natal haritası ile tutulmanın haritası vardır.Astroloji öğrenmek isteyenlere önemli bir örnek niteliğindedir.

10. evdeki Balıktaki Güneş tutulması yönetimi sarsacak etkilerini görünürde Mayısın başında açığa çıkardı.(bunlar tahmindi tabiki olmayabilirdi de,zira geleceği Allah bilir.)  Başbakan Davutoğlu istifa etti ve 2 ay sonra bir darbe girişimi yaşadık.Güneş tutulması  Başbakanın istifasına kadar etki göstermedi pratikte.Çünkü aslında Ana etki zannetiğimiz şey belirsiz ve karışık olabilir. Ve arayıp bulmak her zaman da mümkün olmayabilir .Şöyle ki tutulmadan 2 gün sonra 11 Martta bir yazı çıktı basında:2 eski ABD büyükelçisi bir yazı kaleme aldılar:”Ya reform yapmalı ya da istifa etmeli'(1)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın stresler yaşayabileceği yazılmıştı,Nisanın sonu için.Kimbilir belki bu Büyükelçilerin yazıları herşeyin tetikleyicisi oldular.

Türkiyede olan Darbelerin Jüpiter kavuşumlarıyla ilgili olduğunu belirtmiştim.Jupiterin Ayın kuzey düğümüyle Başaktaki kavuşumu-her kavuşumda etki göstermesi beklenilmeyeceğinden- darbe olarak yorumlanmadı ancak ,buna yol açabileceğini de yaşayarak gördük..Natal Jupiter üstündeki Transit Marsta önemli bir transit oldu.

Aşağıdaki 15 Temmuz Darbe girişimine ait haritada,Başakta 7.evde, Jupiter ve Kuzey Aydüğümü kavuşumu görülebilir.Belki,Ay düğümü gezegen olmadığından ne idüğü belirsiz, yöneticisi ortada gözükmeyen,tuhaf bir darbe girişimi oldu.Kaynakta Darbenin başlangıç zamanı 22.00 olarak veriliyor (2),Ankaraya göre çıkarılan haritada O. derece Balık burcu yükselmektedir.Balık burcu  Türkiye natal haritasında MC de yani tepe noktasındadır, Darbe günü transitinde Balık ın yöneticisi Jüpiter, Kuzey Ay düğümüyle birleşmektedir. Üstelik Darbe girişiminin  en üst düzey komutanı olarak gösterilen   Orgeneral Akın Öztürk, 21 Şubat 1952, Gümüşhane  (Kaynak: Wikipedia)doğumlu bir Balık burcudur….

Burada Astrolojik olarak ilginç bir durum bulduk.21 Şubat 1952 Gümüşhane gündoğumunda:Kuzey Ay Düğümü ve Merkür O.derece Balık burcunda,Güneş 1.Derece Balık burcundadır.Yani bu kişisel Natal yıldızlar Darbe haritasının ASC  ile kavuşumdadır.(Tabi bu,yasal olarak kesinlik kazanmadan herşeyden onun sorumlu olduğunu göstermez.) Kimi medya haberlerinde ABD, Darbeden sorumlu tutuldu.ABD Genelkurmay  Başkanı  Joseph Dunford Wikipedia’ ya göre, 8 Aralık 1955 te doğmuş. Kaynak doğru ise: Güneş, Kuzey Ay Düğümü,Merkür kavuşumu aynen onda da var.Natal haritasında sırasıyla Yay burcunda: Güneş 15, Kuzey Ay Düğüm 17, Merkür 17 derece olarak Darbe haritasının MC ile kavuşum yapmaktadır.Merkür burcu Başakta ,2 generalin burcunun yönetici gezegenleri Jupiterin Kuzey aydüğümüyle kavuşum yapması ilginçtir.İki generalin Güneşlerinin orta noktası da(23.Oğlak),Darbe haritasının Güneşine zıt açıda. Aşağıdaki haritada, Darbeye ve 2 generalin  gündoğumu haritasına ait yıldızlar var.

Şimdiye kadar,yakın zamanda Türkiye açısından en önemli şey ne idi diye sorsalar, kuşkusuz herkes Darbe girişimidir der…Ama Rus uçağının düşürülmesi ondan daha aşağı değildir…..Çok kritik bir olaydı.O gün bütün Dünya nefesini tuttu ve bunun çok ciddi sonuçları oldu.

Suriye sorunun başka bir safhaya atlaması 29 Ekim 2015 için öngörülmüştü,ancak bundan 1 ay önce Rusya Suriyeye girince ,Suriyede dengeler değişti..Ve Suriyeye yerleşen Rus hava kuvvetleriyle sürtüşmeler başladı.

Türkiye ,24 Kasım 2015 de,belki Nato’nun da dürtmesiyle, Rus Su-24 uçağını Suriye sınırında düşürdü.Bunun sonucunda Rusya S-400 hava savunma füzelerini Suriye sınırlarına yerleştirdi.Türk savaş uçakları artık orada uçamaz oldu. Aşağıdaki haritada o güne ait transitler görülebilir. Haritada TMars-NMars kavuşumu göze batmakta.7.evdeki TPlutonun NPlutona zıt açısı baskının sorumlusu olabilir.Yükselen Oğlak,Natal 7.ev kapısına kavuşum yaparken yöneticisi Saturm 6.ev kapısına,yücelim yöneticisi Marsta Natal Marsa kavuşuyor.Başka açılar da var.Ancak bu açılar geçti artık.Zaten Türkiye burada olabildiğince barışçıl rol oynamak çabasında.

Aşağıda Türkiye Natal haritası ile Uçağın düşürüldüğü 24 Kasım 2015 -9.24′ e göre çıkarılmış harita görülebilir.(3)

Uçak düşürmenin tetiklediği -TSaturn Yay, kare TJupiter Başak-açının olumsuz etkisini  ülke olarak biz yedik ve tarım ürünlerimizin ihracatı Rusya ile kesildi.Turizm sekteye uğradı.Ekonomik olarak darbe yedik ,öte yandan ihracatın kesilmesiyle arz fazlasından iç pazarda bolluk ve ucuzluk yaşadık.(4.ev toprağı,6.ev yiyecek sektörünü temsil ettiğinden, Yaydaki transit Saturn’ün 6.,transit Jupiterin Başakta 4. evden yapacağı açılar ın Tarım-Nakliyat-Satış sorunlarını gündeme getirebileceği öngörülmüştü.)Sonrasında Darbe girişiminin ardından pek çok Asker görevinden alındı;yasalar, askeri okullar yeniden düzenlendi vs…

Uçak olayından aylar sonra-Antares yıldızını incelemeyi gerektiren-Kuzey Kore ilk kez bir Hidrojen bombası denemesi yaptı..

Kuzey Kore resmi televizyon kanalında denemeyi duyuran spiker, “Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin ilk hidrojen bombası denemesi 6 Ocak 2016’da saat 10.00’da başarıyla gerçekleştirilmiştir” dedi (4)

6 Ocak 2016 de:Saturn 11.derece Yay ve Venüs 8.derece Yayda, Antares yakınında -Antaresle kavuşum sayılmaz 1.5 derece açı payını geçkin olarak- kavuşumdayken bu deneme yapıldı.5 şiddetinde depreme yol açan denemenin ardından ,acaba gerçek miydi gibi bazı soru işaretleri belirdi…

Geçmişte, Andrey Saharov nükleer silahların azaltılması gerektiğini savunmuş ve Nobel Barış ödülü almıştır. Ancak bu gün kimse onun gibi öne çıkıp birşeyler yapmamaktadır. Her fırsatta Nükleer bombalarla tehditler savuran Kuzey Korede bunu yapmaya çalışan ağır cezalar alabilir belki ama diğer ülkelerdeki sessizlikte hiç iç açıcı değildir,Dünya barşı adına.

AMERİKA GÜNEŞ TUTULMASI

Son olarak Dünya için önemli bir konuya değinelim.21 Ağustos 2017 de ABD üzerinde izlenebilen,Aslan burcunda,29.derecede  bir güneş tutulması olacaktır.. Dolayısıyla bu ABD de  sarsıcı olmayan değişimlere neden olabilir.Para politikalarını gözden geçirebilirler.Mali reform yapabilirler.Özellikle 1-4 Eylül 2017 önemli olabilir.

Ortaya çıkarabileceği tahmini etkiler,Amerika kaynaklı olabilen ve dünyayı da etkileyebilecek : Otorite figürlerinde değişimler düşüşler yükselişler, Devrimler, Ayaklanmalar, Gösteriler, Devlet başkanlarının devrilmesi,Hükümet darbesi vs gibi sonuçlar üretebilir…Tutulmaya Uranüsün olumlu açı yapması konu ile alakalı olsa da etkilerin olumlu yöne evrilmesi büyük ihtimaldir.Haksızlığın alt edilmesi vb.gibi.Dünya için olumlu sonuçlarını bekliyebiliriz.( Bir yazı da yazmayı düşünüyorum bu konuyla ilgili.)

Kasımda ABD de Başkanlık seçimi olacak.Tecrübeli ve yetkin Clinton’un seçileceği düşünülüyor.Trump seçilirse Ağustos-Eylül  2017 civarında yönetimde yeni yöntemler denemeye kalkabilir. Güçlü bir Muhalefetle karşılaşabilir.Trumpla ,ABD deki en büyük kitle sayılan Alman asıllılar arasındaki bağ önemli olabilir..

Tutulma değişiklikler,modernizm simgesi Uranüsle üçgen açılı olacaktır.Dilerim ,Ronald Reagan gibi ,Dünya barışına katkısı olur kim seçilirse seçilsin…

12 Ağustos 2016

Kaynakça:

(1) http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/496248/_Ya_reform_yap_ya_da_istifa_et_.html

(2)  https://tr.wikipedia.org/wiki/2016_Türkiye_askerî_darbe_girişimi

(3)  https://tr.wikipedia.org/wiki/2015_Rus_Su-24_uçağının_düşürülmesi‎

(4)   http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/01/160106_kuzey_kore_bomba

SKANDA MUSIC- MAHATI

Reklamlar