2018 TÜRKİYE TRANSİTLERİ OLAY UFKU

neptune

Irak bugün ne olduğu belli olmayan kim tarafından ve nasıl yönetildiği belli olmayan bir ülkeye dönüştü.Suriye de bu duruma sürükleniyor gibidir.Esad düşerse Irak vari bir yapı ortaya çıkabilir Suriyede..

Bu durum kuşkusuz Türkiyeyi de etkileyecektir.Transit Neptün 10.eve ilerlerken belirsizlik Türkiyeye de bulaşmaz umarım.Zaten 3.evimizdeki Aslandaki Neptün yüzünden Komşu ülkeler vs konularında belirsizlik potansiyeli taşıyoruz..

G20 zirvesi dönüşünde Putin: “ABD’nin bir dizi müttefiki kendi milli çıkarlarını hiçe sayarak ABD’nin çıkarlarını savunan tavır takınıyor.Kendilerine zarar verdikleri gün gibi ortada olmasına rağmen.Bu davranışları neden yaptıkları ve perspektifte amaçları ne olduğunu çoğu kendileri bile bilmiyor” ifadesini kullanmış.(1)

Putinin bu sözlerinde Rusyaya ambargo uygulayan Batı ülkeleri olduğu gibi,ülkemizin de payına düşen dokundurmalar var gibidir..Transit Neptünün Türkiye natalinde 10.eve doğru gitmesi ve bunun yöneticilerde kafa karışıklığı yapabileceği düşüncemi destekler mahiyette olması beni kaygılandırdı.

Bu doğrultuda 2016 ve 2018 de Türkiye Yıldız haritası üstündeki önemli transitlere amatörce bir göz atalım:

9 Mart 2016 da Balık burcunun 18.derecesinde Natal MC yanında ilginç bir Güneş tutulması olacaktır.Tutulma yöneticisi Jupiter tam karşıt burçta düşük olduğu Başakta yer alacaktır.Bu tutulma Türkiye yönetiminde çok önemli bir değişikliği haber verir gibidir.Tutulmayı oluşturan T karenin bir ucunda 6.evde Yayda Saturn,diğer ucunda 4.evde Başak burcunda Jupiter vardır.Dolayısıyla bu değişikliğin,etkinin içinde ordunun ve muhalefetin de olacağını gösterebilir.Dünya,önemli Devlet adamlarını kaybedebilir,siyasi ve doğal depremlerle sarsılabilir…

9 mart2016 eclipse
sol return 2017

2 Nisan 2018 de Saturn ve Mars Oğlakta Natalde 7.ev kapısında exact kavuşacaklardır.Kavuşum anının yükselen derecesi Natal Marsımız üzerine düşüyor.MC de Natal ASC ile kavuşuyor..

satmars

Ankaraya göre çıkarılan haritada Saturn ve Mars tam 4.ev kapısında olacaklar.Oğlakın 8.derecesinde Facies sabit yıldızı daha doğrusu yıldız kümesi durur.Bu gün Saturn ve Mars doğarken Facies(Saturn Sualocinle birlikte) ile Paran ilişkisi kurarken,Güneş de Hamal ile paran ilişkisi kuruyor.

Topraklar, sınırlar,etkilenebilir..Muhalefetten olan kimseler zarar görebilir.Sınırlarımıza mülteciler yığılabilir,sınırlarımız ihlal edilebilir..Yeni uluslarası yasalar çıkarılabilir ya da uluslarası anlaşmalar iptal edilebilir.Uluslararası ticaret de sekteye uğrayabilir..

15 Mayısta Boğadaki yeni aya merhaba derken,Boğa da Uranüse merhaba diyecek.Uranüs 15 Mayısta Boğaya girecek.Uranüs Güneşimizi zıt açıyla etkilemeye başlayacak.Muhalefet eden bir Uranüs bizden yenilikler değişiklikler isteyebilir.Kıbrıs,bu sıralarda doğalgaz rezervleri çıkarılması nedeniyle yeni sorunlar-Kıta Sahanlığı,donanma vs.-şekliyle karşımıza çıkabilir.

Transit Neptün 18 Haziranda 16.Balıkla Türkiye natal haritasında MC de Retro hareketine başlıyacak.Benim bu sene çekindiğim yıldız da Neptün… Balıkta güçlü olduğu düşünüldüğünden olumlu özelliklerinin ortaya çıkması düşünülür..Olumlu yönleriyle hayaller,ilhamlar,vizyonlar yıldızı olduğu gibi,çözülmeler dağılmalar yıldızıdır da Neptün.En kötüsü de sert etkiler gönderdiğinde sizi tuzağa düşürünceye kadar ne olduğunu anlamamanız.

VANHESSSLER

Neptünün MC transiti sırasında ayağımızı sağlam yere basmak gerekir.Bütün yöneticiler ve ülke insanları olarak ne kadar dürüst,insancıl,ahlaklı,akıllı ve mantıklı davranıyoruz bunu biraz sorgulamak gerekir şimdiden.Tabii sadece söylenen,ama hiçbirşey yapılmayan bir ülkede bu biraz zor..Türkiye 2.5 milyon Suriyeliyi besleyebiliyorsa 2.5 milyon işsizi de besleyebilir.Hırsızların çaldıklarını da eklerseniz bir o kadar işsizi de…

Bu transitle olumsuz etkilerde,kendimizi siyasi istikrarsızlık ve kaos içinde yön arayan bir ortamda bulabiliriz..Sınır aşan sular,Boğazlar,münhasır ekonomik bölge sorunları ciddiyet kazanabilir..Mistik-Sosyalizm gibi garip yönetim kalıpları ortaya çıkabilir.

Olumlu etkilerle,Yönetim hayalini kurduğu projeleri hayata geçirmeye çalışabilir.Bir düşle,vizyonla büyüleyen yöneticiler ortaya çıkabilir..Yeni doğalgaz kaynakları bulunabilir ya da kar sağlayan yeni gaz hatları geçebilir ülkeden.Transit Neptün 10.eve yaklaştıkça Devlet,Dinle daha barışık bir görüntü veriyor.Bunun olumlu sonuçları ortaya çıkabilir..

Transit Mars’ın Haziran-Temmuz boyunca Kovadan Natal Güneşimizi sert etkilemesi,yıldızların bilek güreşi gibi bir zaman içinde olacağını gösteriyor.

dolun ay2

27 Temmuz da Kovada Ay Düğümleri üstünde 4.derecede Ay Tutulması olacak..Yönetimi zora sokacak bir dolunay olabileceği gibi sanatçıları,sporcuları etkileyebileceği de düşünülebilir.2.ve 8.ev dolayısıyla maddi konularda sarsıntılar,borsa da değişimler düşüşler yaşanabilir.Ağır bir borcun altına girebiliriz.Vergiler artabilir.Devlet içinde büyük bir yolsuzluk ortaya çıkabilir..

Bu dolunay Dünyada ve Türkiyede önemli bir diplomatın askeri ateşenin,büyük bir bilim adamının,Nasa gibi ileri teknoloji kuruluş başkanlarının ya da BM,UNICEF gibi toplumsal kuruluş başkanlarının,saldırıya uğrayacağını gösterebilir.Bu bir uçak kazası şeklinde de senaryolanabilir.

Açılarına bakınca,Dolunayın Türkiye için oldukça ciddi ve önemli olduğunu düşünüyorum.11 Ağustosta da Aslan burcunda bir de Güneş tutulması var.Aslandaki Natal Neptün yanında.

21oct2007 seçim değişiklikleri (2)

14 Mart 2003’te Türkiye için yeni bir dönemi gösteren 59.hükümet kurulmuştur.(2)Bu zamanlarda Transit Uranüs Balıka yeni girmişti.29 Ağustos 2007’de 59.hükümet bozulmuş,60.hükümet kurulmuştur.Bu sırada Transit Uranüs 17.Balıkta natal MC ile kavuşumdadır….2007 ye kadar 5 yılda bir yapılan genel seçimler 21 Ekim 2007 de çıkan yasayla 4 yıla inmiştir.Cumhurbaşkanı da halk tarafından seçilecektir.-Üstteki haritada transitler görülebilir-…Transit Neptünün 4 Nisan 2011 de Balıka girmesinden 2 ay sonra da genel seçimler yapılmıştır..

Transit Jupiter Aralık 2019 da Oğlaka geçecek ve sonra Transit Saturnle kavuşuma gidecektir.Bu kavuşum Türkiyede Darbeye yol açabilir ve şartları da 2018 de ortaya çıkabilir.(3)

1 Aralık 2014

Kaynakça:

1- http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27605322.asp?noMobile=true

2- https://tr.wikipedia.org/wiki/59._Türkiye_Hükûmeti

3- https://astrotema.wordpress.com/2013/11/13/astro-darbe/

pisces

The Motorcycle Diaries Soundtrack

Reklamlar