RUSYANIN ASTROLOJİ HARİTASI ÜZERİNE

sagittarius

 

Dünyanın herhangi bir yerinde önemli bir olayda yorum için o ülkelerin kuruluş haritaları kullanılmaktadır.Bazı ülkelerin tam Mundane haritaları bilinmemektedir.Olasılığı güçlü haritaya göre yorum yapılmaktadır..Eğer saati bilmiyorsanız her ne kadar rektifiye filan edilse de bu samanlıkta iğne aramak gibi birşeydir bana göre….

ABD hakkında Doğru haritayı bulmak için kim bilir kaç amerikalı astrolog göbek çatlattı ve hala da çatlatıyor.ABD haritası için 12 tane yükselenli yorumlar vardır lakin Yay ve İkizler daha çok öne çıkmıştır.Sanırım gecenin 3 ünde devlet ilan etmek pek uzak ihtimal olduğundan Yay daha öndedir..
Aşağıdaki adreste Altta bu haritaya ait bütün önemli transitleri sıralamışlar:

http://www.astro.com/astro-databank/Nation:_USA_No.1

Burada bana göre ABD haritasında en önemli Transit Pearl Harbour saldırısıdır.İlginçtir ki saldırıyı planlayan ve yöneten Japon komutan Isoroku Yamamoto nun Natal Güneşi 15.Koçtur, ve Pearl Harbour saldırısında da Transit Mars 15.derece Koçtaydı.Ama ne Yay yükselende ne de İkizlerde Koç 7.eve düşmez.

Mesela Türkiyenin doğum saati tam olarak bilinmektedir.Aşağıda da bana göre tarhimizdeki en önemli olay olan Kıbrıs Barış Harekatına ait transitler var.Yükselen ve MC nin önemi bu haritada çok iyi gözüküyor.Yani savaş gibi bir durumda 7.ev direkt transit de almayabiliyor bazen.

16 Ağustos 1960 tarihli Kıbrıs haritasında Güneş Aslandadır ve o gün transit Mars natal Güneşin üstündedir.(1)

Kıbrıs Barış Harekatı:
kıbrıs harekatı1

Haritasını tam olarak anlayamadığım ülkelerden biri de Rusyadır.Yeni ve önemli olarak benim bildiğim 3 data vardır.Astrolog Nick Champion tarafından alınmış datalar.Tabii bir de eski harita var Sovyetlerden kalma.Hangisi daha sağlam diye incelerken Rusyanın datalarındaki gariplik dikkatimi çekti,4 data da Başak-Aslan yükselenlerine aitler..Yani Rusyanın kaderi bu iki yükselenle alakalı gibi durmaktadır…. İnsanlarının özellikleri ,ekonomisi kısacası kaderi bu iki burçtan biriyle düğümlenmiş gibidir.Kimbilir belki Rusyanın 1917 tarihli haritası gerçekte değişmemiştir.

Rusya için öne çıkan harita sanırım 25 Aralık 1991 19.45 de Kremlinde Sovyet bayrağının inmesi ve Rus bayrağının çekilmesiyle saptanan saatte çıkarılan haritadır.25 Aralık 1991 tarihinde SSCB Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov’un istifa etmesinin ardından Kremlinde bayraklar değişmiştir..(Sanırım haritayı çıkarırken UTC 2 alınmıştır çünkü 91-92 de Rusyada UTC 2 uygulanmıştır.(2))Aşağıdaki videoya göre Gorbaçov’un İstifa saati 19.00 dur duvar saatinde.

 

Bayrak değişimi datası ise:

”On Christmas Day 1991, at 7:35 p.m., the Soviet flag flying over the Kremlin was lowered and replaced by the new Russian banner. The USSR officially ceased to exist on 31 December. The Cold War was over.”(3)

2.Data ise Sovyet ülkelerinin Bağımsız Devletler Topluluğu çatısı altında birleşmesiyle, SSCB’nin varlığının hukukî açıdan da son bulmuş olmasıyladır:8 Aralık 1991 19.45.

3.Data ise 12 Haziran 1990 13.45. Rusya Ulusal günü olarak kutlanır.Meclis tarafından Devlet egemenlik deklarasyonu (4) bu tarihte ilan edilmiştir.Daha önce SSCB den Bağımsızlık ilan eden ülkeler olsa da Sovyetler Birliği bu tarihte resmen dağılmamıştır.

Rusyanın egemenliğini ilan etmesi hem toprak kaybetme nedeni ve hem de siyasal dengeler açısından kasıtlı olarak karışık,muğlak kalmış gibidir.Dağılma ufukta görününce Rusya 12 Haziranda egemenliğini örtülü olarak Devlet Egemenlik Deklarosyonu olarak ilan etmiş gibidir.BDT İlan edildiğinde bile Kremlinde SSCB bayrağı vardı ve Gorbaçov görevinin başındaydı…Söylenene göre Rusya gününün bağımsızlık günü olarak kabul edilmeme nedeni toprak kaybetmenin kötü olmasıdır.Bu durumda tek haritası olması gereken Rusyanın Datası Tavuk-Yumurta bilmecesi gibidir….

Rusya için bu 3 data içinde 25 Aralık 1991 tarihli data öne çıkıyor ancak bu bir anlamda DeFacto dur.Yani Rusya resmen bağımsızlığını ilan etmiş vs değildir.Bu haritaya göre 4.evde Yaydaki Mars, Çeçenya vs gibi sınırları içindeki uluslar için oldukça önemli bir göstergedir.

Rusya’nın birincil haritası:

rusya<

12 Haziran 1990 tarihine göre çıkarılan harita da önemlidir.Bu da Rusya için etkili olabilir düşüncesiyle konuyu amatörce irdeleyelim:

Rusya

rusya

Rusyanın Güneşi 21.İkizlerdedir.ASC 26.Başak.Ay 5.Kova…İkizler hava burcudur.Öne çıkan başkanlarından Yeltsin ve Putin hava grubu insanlarıdır….

Rusyanın Jupiteri 15.Yengeçtedir. Bu Tıpkı ABD haritasındaki Jupiter gibi çok geniş toprakları simgeleyebileceği gibi yeraltı zenginlikleri ile de ilgilidir-keza İranın da Jupiteri 29.Yengeçte- 15.Yengeç Jupiterin en güçlü konumlarından biridir.Ama bu Jupiter Oğlak ve Koçtaki yıldızlarla bir T kareyi paylaşır,4.ev ile 7.ev arasındaki tam kare açı yüzünden Rusya devamlı topraklarında huzursuz gibidir.Oğlaktaki Uranüs Neptün ikilisi ülke sınırlarında dengesizlikleri belirsizlikleri gösterebilir.Üstelik bunlar 7.evdeki Marsla karedir.Çeçenya Gürcüstan,Ukrayna,Kırım,Karabağ aslında Rusyanın eski toprakları gibidir.Ve buradaki sorunlar heran alevlenebilir.7.evdeki 8.Koçtaki bu güçlü Mars Rusyaya karşı duran aktif dinamik güçler olabileceğini de gösterebilir.

Rus-Gürcü Savaşı:
gur-rus-sav

Çeçen sorununu iç işleri sayarsak Rusya da ilk büyük sorun Gürcistan sayılabilir.8 Ağustos 2008 de Rusya Gürcistana saldırdığında Mars 22. Başakta ASCye kavuşum yapıyor ve Natal Güneşle kare.Transit Uranüs 21 Balıkta 7.eve kavuşum yaparken Natal Güneşi kareliyordu.Üstteki haritada transitler görülebilir…..15 Mart 2011 civarında Rusya için Suriye sorunu başlar.Bu sıralarda Uranüs Koça girmekte ve 7.evdeki Marsla kavuşuma gitmektedir

Kırımın Rusyaya Katılımı:

rusya kirim

Ukraynanın Rusya ekseninden çıkma çabaları sonucu 18 Mart 2014 de (5) Putin Kırımın Rusyaya katılımını onayladığında Güneş 7.ev çizgisine kavuşum yaparken Jupiter 10.evdeydi.Ve Jupiter natal yerine dönmüştü.Rusyanın Ukrayna konusunu,daha çok onun iç işlerine müdahale ederek yürüttüğünü varsayabiliriz…Putin Natal Güneşine gelen; Koçtaki Uranüs,Oğlaktaki Pluto.Yengeçteki Jupiterle Teraziye giren Transit Mars transitlerinin stresli şartlarını akıllıca atlatmayı başardı kendi horoskopu açısından…Akıllı bir devlet adamı olduğundan kuşku yok.

Geçenlerde Rusyada kabul edilen İnternet Yasası ile 23 Aralık’ta Saturnün Yaya girmesiyle iletişime ciddi kısıtlamalar getirilebilir.20 Mart 2015 tarihli Güneş Tutulması büyük çapta bir kazayı haber verir gibidir.Kursk kazası gibi bir olay meydana gelebilir.Kuzey Buz Denizine kıyısı olan ülkeler ve Kuzey Avrupadaki ülkeler bundan büyük oranda etkilenebilirler..-Biz de önemli yöneticilerimizi kaybedebiliriz.-

Rusya-ABD:

usa-rus

Birazda Politik Yorumlar:

SSCB döneminde Dünyada bir denge vardı.Ama onun yıkılmasıyla denge ABD lehine bozuldu.Bu dönemden sonraki gidişatta ABD sürekli Rus sınırlarına yaklaşmakta ve onu zorlamaktadır.Dikkat edilirse ABD nin Marsı Rusyanın Güneşi üstündedir.(Obamanın Başak Marsı da Esad ın Başak Güneşi üstündedir.Keza ABD Marsı da Kaddafinin Güneşi üstündeydi.)Yani Muhtemel bir savaşta zor da olsa ilk ABD Rusyaya saldırabilir.Son yıllarda ABD Rusyayı her yerde sıkıştırma politikası gütmektedir.

Peki niye ABD ya da Batı, Ortadoğu yu istikrarsızlaştırırken Rusya ve İranı sürekli Askeri ve ekonomik olarak hedefte tutmaktadır…Neden Putin nükleer bomba rezervlerini artırma emri vermiştir ya da doğudaki orduları savaş durumuna getirmiştir; Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ‘‘Savaş durumunda, İran ve Suriye bizim müttefikimizdir’ demiştir.Neden Gorbaçov “Bizim bir tek baş virüsümüz var. O da ABD ve hırslı yöneticileri. Ebola değil demiştir.(ABD nin Başak Neptünü Rusyanın ASC si üstünde)Sanırım bunların cevabı Dünyadaki yeni denge arayışları olabileceği gibi toprak altındaki rezervler ve onların paylaşımı da olabilir:

Ülkelere göre Doğalgaz rezervleri m3.İlk iki sıra:

1 Russia 48,700,000,000,000
2 Iran 33,600,000,000,00
(6)

Petrol rezervlerinde de bu iki ülke üst yarıda yer almaktadır.Yani gelecek yıllarda ekonomik dengeler Rusya lehine değişebilir.

Değişen ekonomik dengelerle Hollywood’dan ve ABD den başka ülkelere iltica edenlerin olması sanırım ABDli yöneticilerin uykusunu kaçıracaktır.Detroit şehrindeki durum belki bunların ilk belirtisidir.Gorbaçov; Diğer ülkelerin kölesi olacağız böyle giderse diyerek ülkesini Sosyalizmden döndürdüğünde aynı korkuyu yaşıyordu herhalde…

Savaş durumunda, İran ve Suriye bizim müttefikimizdir’ sözü eğer farklı siyasal çağrışım içermiyorsa Rusyanın Suriye de bir kale gibi duracağı ve Suriye düşerse ABD nin Rusyayı sıkıştırma da yeni hamlelere girişeceği(mesela İran) öngörülebilir.Ama bu hamlelerin hangisi sonucunda Dünya savaş çıkabileceği sanırım öngörülemez.Yine de; Dünyadaki ekonomik dengeler ciddi olarak bozulursa,bu savaşın öncü göstergesi sayılabilir ki Uranüsün Boğaya girişi Astrologlarca önemle beklenmektedir..

Şu anda Savaş Teknolojisinin nereye geldiğini bilmiyoruz.ABD bir aşamaya geldiyse ve füzeleri havada engelleyebilirse bu rezervlere konmak için şartları zorlayabilir….Savaşın Dünyada büyük bir yıkım getireceğini hatta Dünyanın fiziksel şartlarına hasar vereceğini öngörebiliriz.O nedenle, bu kolay kolay karar verilecek bir durum değildir…Tanrı nasıl bir Kader yazdıysa artık…

Sonuç olarak Rusya haritası için 25 Aralık tarihli data önemli olsa da 12 Haziran tarihli data da önemlidir kanımca .

7 Ekim 2014

virgo image

 

Kaynakça:

(1)http://www.astrologyweekly.com/countries/cyprus.php

(2)http://en.wikipedia.org/wiki/Moscow_Time

(3)https://www.cia.gov/library/center-for-the-study-of-intelligence/csi-publications/books-and-monographs/at-cold-wars-end-us-intelligence-on-the-soviet-union-and-eastern-europe-1989-1991/art-1.html

(4)http://en.wikipedia.org/wiki/Declaration_of_State_Sovereignty_of_the_Russian_Soviet_Federative_Socialist_Republic

(5)http://www.sabah.com.tr/Dunya/2014/03/18/putin-anlasmayi-imzaladi

(6)http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_natural_gas_proven_reserves

 

Star Wars Soundtrack Jedi Temple March

Reklamlar