EFSANE GERİ DÖNDÜ

Olur olmaz her yerde rastlarız bu slogana:’Efsane Geri Döndü.’Çoğunu ruhumuz bile duymamıştır.Ne zaman çıkmıştır da ne zaman efsane olmuştur.Olur olmaz herşeye yakıştırılan bu slogan sanırım Schumi için fazla olmayacaktır.

F1 de Yetenekli pilotlar geldi geçti.Ama,Monte Carloda yağmur altında tam gaz giden bir pilot daha izlemedim.Bu nasıl yetenekti ki yağmurlu kaygan yolda bu kadar güzel bir sürüş sergileyebiliyordu.Yine yarışta en sonda başlamak zorunda kaldığında kimse onun kadar hızla ilk sıralara yükselemiyordu.

Schumi Formula 1’in resmi internet sitesinde “İstatistiksel olarak Formula 1’in gelmiş geçmiş en iyi pilotu” olarak anılıyor.Ama bence sadece istatiksel değil yetenek olarakta gelmiş geçmiş en iyi pilot. Juan Manuel Fangio zamanındaki teknolojiyle bu zamandakini kıyaslamak doğru olmasada son 20 yıllık otomobil teknolojisi ile kanımca kimse onunla kıyaslanamaz.

Ferrari Takımı, Ferrariyi kurtarsa kurtarsa Schumi kurtarır deyip onu almıştı.Eğer geliştirmeye gerek olmayan daha hızlı takımlara gitseydi daha da başarılı olabilirdi.Onun sayesinde herkes İtalyan milli marşını ezberledi İtalyanlar ona ne kadar teşekkür etse azdır.

Schumi,ilkkez Damon Hill ile 90 larda takışırken dikkatimi çekmişti.Pistte kapışırlarken Schumi pistten çıkınca arabadan inip onun üstüne yürümüştü.Pilotlar birbirleriyle yarışta olduklarından pek birbirlerini sevmezler.Damon Hill in ‘Schumiyi nasıl buluyorsunuz?’ sorusuna verdiği :’Aynamda hergün büyüyen bir pilot.’ cevabı benim için hit olan cümlelerdendi.Bir yarışta Schumi kenardaki lastiklere çarpıp ayağını kırdığı sırada kamera Damon Hillin otomobilindeydi.Damon Hillin nereye gidiyor bu diye baktığını hatırlıyorum.

Jacques Villeneuve,Williamsla şampiyonluğa giderken Schumi onu geçemeyeceğini anlayınca ona yandan çarpmış sonuçta geçememiş ve ceza almıştı.Yağmur altındaki bir yarışta Coulthard önünde birden yavaşlayınca ona çarpmış,Pitte, mahsus yavaşladın diyerek onun üstüne yürümüştü.Yine bir yarış sonunda ilk 3 Pilotun çıktığı bölümde konuşurken ağlamaya başlamış Hakkinen onu teselli etmişti.Oğlaklara has hırs yaptığının göstergesiydi belki bunlar.

Astrolojik tabirlerde Mars-Koç hızlı arabalarla ilişkilendirilir.Bunların daha yetenekli olduğu vb. ileri sürülür.Bununla ilgili olarak aşağıda verdiğim linklerdeki haritalara bakabilirsiniz:

http://www.astro.com/astro-databank/Schumacher,_Michael
http://www.astro.com/astro-databank/Senna,_Ayrton
http://www.astro.com/astro-databank/Prost%2C_Alain
http://www.astrotheme.com/portraits/n7DrZCW3N5FK.htm

Schuminin haritasındaki -doğum saati tam kesin olmamakla birlikte – ilk üçlüsünü ortalama bir Astroloğa,Oğlak Boğa Yengeç iskeletine sahip bir adam çok iyi bir yarış pilotu olabilir mi diye sorsanız büyük ihtimalle zor olur diyecektir.Biliyorsa,bu tabire uyan Ayrton Sennayı örnek verecektir.(Senna,F1 de en iyi pilotlardan biri olarak anılır. 1 Mayıs 1994 te İmolada duvara hızla çarpınca direksiyon milinden kopan bir kaynak parçasının kaskı delerek başına saplanması sonucu hayatını kaybetmişti.O da yetenekli bir Pilottu.Transit Mars Koçtayken sanırım kendini fazla zorladı.)

Schumi nin Haritasının iskeletini Slow Motion türünden burçlar kuruyorlar.Boğanın otlaktaki halini göz önüne alın.Oğlak da Saturne uyarak işini yavaş,disiplinli yapmak eğilimindedir.Güneş-Saturn Receptionu anlaşılan ona bir denge unsuru yaratmış.Onda Yengeç ve Akrepin güçlü özellikleri de var.Merkürün MC de Marsın Güçlü olduğu Oğlakta 28 derecede olması sanırım en kritik konumlardan biri.Yine Ay,Güneş,Mars,Saturn sevdikleri evlerde Schumiyi nasılda desteklemişler..3.evdeki kardeş evindeki Yengeçteki Ay bize kardeşinin burcunu da veriyor.Ralf Schumacher,O da Yengeç burcu bir F1 Pilotu.

Geçen senelerde Schumi taksiye binmiş,gideceği yere çabuk gitmek istediğinden sürücü koltuğuna oturup oturamayacığını sormuş ve taksiyi kendisi sürmüş.Gelgelelim taksi şöförü Türkmüş ve bu olayı sonra anlatınca Schuminin başı derde girmiş.

Raikkonen F1 de benim favorimdi.Ama bu sene katılmadı.Yaptığı bence hataydı,ortalama bir takımda yer alabilirdi.F1 yerine WRC de yarışacak.Umarım kaybolup gitmez de yine F1 e döner.F1 de kapışma olmayınca izleme zevki de olmuyor.

Ayrton Senna yağmurlu havalardaki başarılı sürüşü nedeniyle Rainman yani Yağmur Adam lakabıyla anılırmış.Alain Prost ile Ayrton Sennanın kapışmalarını izleme olanağım olmadı.Bu nedenle Schuminin dönmesine çok sevindim.O nasıl olsa birileriyle kapışacaktır.O,F1 den ayrılınca F1 benim için uyuz moduna girmişti.Schumi formulada yaşlı sayılsa da umarım başarılı olur.Onun için Mercedes GP ile Efsane Geri Döndü demek hiçte absürt olmadı.

Michael Schumacher:
3 January 1969 at 13:43 (= 1:43 PM ) Place Hurth, Germany.

Görsel

Reklamlar