AKREP GENERALLER

2. dünya savaşında aktif olarak yer alan üç genaral:George Patton,Erwin Rommel ve Bernard Montgomery.Üçü de Akrep.Üçüde asıl savaş yükünü üstlenmiş,komutayı yerinden idare etmiş generaller.

İngiliz Montgomery ve Amerikalı Patton aynı safta Almanya ya karşı Avrupa ve Kuzey Afrikada savaştılar.General Dwight Eisenhower müttefiklerin avrupadaki komutanı olarak onları yönetti.Rommel ise Kuzey Afrikada Müttefik kuvvetlere karşı Alman zırhlı birliklerini yönetti.Montgomeri ile mücadeleye girişti.İngiliz birliklerini,elindeki kısıtlı olanaklara karşı zor duruma düşürdü.

PATT

11 KASIM 1885 6:38 PM PST SAN MARINO.CA /USA

Patton kendine has kişiliğiyle filmlere konu olmuş biridir.2.dünya savaşında Avrupadaki zırhlı birliklere komuta etmiştir.Aşırı sert kişiliği olduğundan askeri otoritelerle arası iyi olmamıştır.
Sık sık sert konuştuğu söylendiğinden bu durum kendisi hakkında yapılan filme de yansımıştır.

General Patton filminin başında bir konuşması vardır ‘Savaş vatan uğruna ölmekle değil düşmanın ölmesi ve bizim sağ kalmamızla kazanılır’.Sonra sert konuşma devam eder.O tıpkı tipik bir Akrep gibi kendi doğrularını savunur.Yükselen burcundaki Saturn ona biraz daha otorite vermiştir.

Patton un Güneşi Unuk El Haia ile birleşir.Bu yıldız bazen,her tur kaza ve aksilikle ilgilidir.
Zuben Elschemali yıldızı da onun Güneşine sorumsuzluk eklemiş gibidir.

Patton un Ayı Oğlaktadır.Oğlak yönetmeye alışık bir burçtur.1.evdeki Saturn de ona Oğlak özellikleri katmakta ve ona sert bir kişilik vermektedir.Saturn ve Ay birbirlerinin burçlarındalar.Bu onları daha da önemli kılar,ancak bu durum ona normalden daha fazla bir sert tutum vermiş orduyla uyumunu bozmuştur.Jüpiter ve Merkür de birbirlerinin burçlarındadırlar.(Mutual receptıon)

MC’yi Balık yönetir.Beyaz perde aktörü olmasa da öldükten sonra onun dünyaca tanınmasına sinema yol açmıştır.Neptün beyaz perdeyle yakından ilgilidir.Hayata veda ettikten sonra onun ilginç kişiliği sinema yoluyla dünyaca tanınmıştır.

MONTGOMERY SEPHIA

17 KASIM 1887 21:17 PM GMT LONDRA

Montgomery,içlerinden en şanslısıydı Güneşijupiterle birleşir.Belki Rommel kadar akıllıydı.Eisenhowere taktikleri daha akıllıca geliyordu.
Eisenhower bir Terazi. Bakın Anabritannica onun Terazi özelliklerini nasıl saymış.’Silik sayılabilecek bir meslek yaşamının ardından böylesine hızlı yükselmesini askeri strateji ve örgütleme konusundaki bilgi ve yeteneğinin yanısıra ikna etme,ara bulma,uyumlu davranmasına borçluydu”.Montgomery onunla,Patton dan daha uyumluydu.Venus un Terazide olması da buna yardım etmiş olmalı.

Temmuz 1943 te iki general Patton ve Montgomery Sicilya çıkarmasını bereber üstlendiler.Ancak Normandiya çıkarmasında Eisenhowerin yanında Montgomery vardı.Bu çıkarmadan sonra Montgomery Mareşal oldu.Pattonla 6 gezegeni,Güneş,Ay,Mars,Uranus,Neptun,Pluto aynı burçtadır.Bu da birbirlerine benzemelerine neden olmuştur.
Saturn onun haritasında da belirgindir.12.evde Aslanda yükselen burcuyla birleşir.Ay onun haritasında da Oğlaktadır..MC si Koç tur.Mesleği de Koç ile uyumludur.2.Dünya savaşının zaferi ona nasip olmuştur.4 Mayıs 1945 te Alman ordusunu teslim aldı.Savaştan sonra Vikont ünvanı kazandı.

Montgomery ve Rommel MC deki Koç ve Akrep e Uygun olarak mesleklerindeki en üst seviyeye(Mareşallik) çıkmışlardır.Montgomery nin dünya ya savaştan başka bıraktığı bir iz daha vardır.Montgomery nin yükseleni Aslandır.Aslan gözalıcı giyimle kendini gösterir.Ancak yükselendeki Saturn un pratiklik
etkisinden olsa gerek(Montgomery rahat ve kullanışlı bir giysi aramış olacak ki),şimdi giydiğimiz Mont giysisini günlük yaşama sokmuştur.Mont ismi onun isminden gelmektedir.

erwinrommel .gene

15 KASIM 1891 11:57 AM LMT HEİDENHEİM/ALMANYA

Kuzey Afrika da karşı karşıya geldiği,düşman olarak cephede savaştığı Bernard Montgomeri’nin bile saygı duyduğu ama kaderin eline daha az olanak verdiği Mareşal Rommel.Ateşe düşen Akrepin kendisini soktuğu gibi führerin emriyle intihar etmek zorunda kaldı.Rommel in Güneşi Agena ile birleşir.Bu yıldız, başarı,diye tanımlanır.Eğer führer ölseydi onu devletin başına geçireceklerdi,ancak suikast başarısız olunca intihara zorlandı.Hitler ,devlete yaptığı hizmetler ve halkın ona olan hayranlığını dikkate alarak zehir içerek kendi kendisini öldürmesini sağladı.Akrepler bazen acımasız bilinmesine rağmen Hitlerin pek çok infazını yerine getirmedi.Geleceği çok iyi sezmesi onun yararına olmadı.Venus un Antaresle,Neptun ve Pluto nun Aldebaranla birleşmesi 2 kraliyet yıldızını olaya katar.Aslında onun niyeti ülkesini, kurtarmaktı ve tarih onu aslında haklı çıkardı.

Yükseleni Oğlaktır.Ay da yine toprak grubunda Boğa’dadır.MC yi mesleğiyle uyumlu olarak Akrep yönetir.Çok zekice taktikleri olduğundan ona Çöl Tilkisi lakabı verilmiştir.Rommel’in kuzey Afrikadaki
başarılarından sonra, 1942 yılında Winston Churchill avam kamarasında yaptığı konuşmada şöyle demiştir: “Singapuru kaybettik, dogudaki topraklarımiz elden gidiyor.Ama savaşın tüm karışıklığına rağmen şunu diyebilirim ki, en azından karşımızda(Rommel kastedilerek) çok cesur ve yetenekli bir general var.”

Sonuçta 3 general de Akrep olmasına rağmen Oğlak ve Saturn de öne çıkmaktadır.Oğlak ın yönetme ve strateji becerileri,duygudan çok gerçeklere önem vermesi ayaklarını sağlam yere basması bu 3 generala başarı vermiş gibidir.Saturn den disiplin yıldızı diye bahsedilir.Bir ordu da bunun en yüksek seviyede olması beklenir.Bu nedenle Saturn un öne çıkması tesadüf olmamalıdır.Marsta Oğlak ta düzenli şekilde çalışır.Oğlak bazen inatçı ve taviz vermez olarak anılır.Özellikle Patton ve Montgomery böyle bir tablo çizmişlerdir.Ancak 2 haritada Saturn zayıfladığı buçlarda olması(patton ve montgomery) ilginçtir. Saturn Aslan ve Yengeçte düşük kabul edilirler.

Kaynaklar:Anabritannica.Wikipedia

Reklamlar