Savaş Rüzgarları

Savaş Astrolojide Marsla alakalıdır.Bunun zıttı Barış da Venüsle alakalıdır.
Venüsün en güzel ifade bulduğu burç Terazi, Barışsever diye adlandırılır.Marsın yönetici olduğu Akrep için doğrudan kavgacı denmez ancak kavga çıkaranlar arasında(Koç dahil) önlerde yer alırlar.Bunu kendinizde gözlemleyebilirsiniz.Gerçekten iki zıt burç gibi,birbirine zıt nitelikler küçük bir araştırmayla insan davranışlarında kolaylıkla sezilebilir.

“Umutsuzluğa düştüğümde tarih boyunca doğruluk ve sevginin her zaman kazandığını hatırlarım. Tiranlar ve katiller olmuştur, hatta bir süre yenilmez sanılmışlardır ancak sonunda her zaman kaybederler, düşün bir her zaman.” GANDİ

Gandi ismini herkes bilir.Pasif direnişle ülkesi Hindistanı İngiliz egemenliğinden kurtaran adam.
Avukatlık yaparken Kader onu politikaya yönlendirmiş ve ülkesinin sembolü haline getirmiştir.Gandi Terazi yükselen bir Terazidir.(2 ekim 1869.) Tarihte pasif direnişle ve kavga çıkarmadan amacına ulaşmayı
başaran ender devlet adamlarından biridir.Bir bilge ya da ermiş gibi dünyanın aşırılıklarına karşı durmuş daima barış ve huzur peşinde olmuştur.15 Haziran 2007’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu oybirliği ile 2 Ekim gününü “Dünya Şiddete Hayır Günü” olarak ilan etmiştir.

Onun hayatını anlatan
Gandi filminde bir sahneyi hatırlarım:Hindistanda Müslümanlar ve Hindular ayrı devletler halinde bölünürken aralarında kavgalar ve ölümler olur.Bir yerde Gandi(Ben Kingsley) insanların dertlerini dinlemektedir.Müslüman bir adam,suçsuz bir Hindu çocuğunu öldürdüğünü ağlayarak anlatır.Vicdan azabı içindedir.Gandinin yanıtı -Bana göre -o andaki en iyi yargıdır(Terazi):”Öldürdüğün çocuğun boyunda öksüz bir çocuğu evlat edinip büyüt.”

Bu günlerde bir devlet adamının adı sık sık duyulur. Bu isim Vilademir Putindir.Rusları sevelim ya da sevmeyelim şu anda dünyada tek başına yeterliliği bulunan ender devlet adamlarından biri gibi durmaktadır.
Putin de Akrep yükselen bir Terazidir.(7 Ekim 1952)Gandi gibi onun babası da devlet görevlisiydi.O da hukuk eğitimi görmüştür.
Balık Gorbaçev SSCB yi dağıttıktan sonra Rusya nın başına geçmiş en etkili isimdir. FSB(Rus iç istihbarat servisi) nin başkanlığını yapmış, Önce Başbakan sonra Devlet Başkanı olmuştur.Başkanlık süresi dolduktan sonra kendini Başbakan seçtirip yine yönetimde kalmıştır.Bu durum iyi bir yönetici olduğunun göstergesidir.
Ülkesini derleyip toparlayıp güçlü bir konuma getirmeye uğraşmıştır.ABD ya da İngiltereyi başa kim geçse yönetebilir.Ama Lider anlamında birinden şu anda söz edilemez.

Onun haritasına bakarsak 12.evdeki yıldızlar perde ardından yönetimi ve politikayı anlatmaktalar.Saturn en yüksek asalete sahip gezegeni ve Terazide,12.evde.Gandinin en asaletli gezegeni Mars Akrepte ve 1.evde.Gandinin 10.evindeki Aslan Ayı daha sıcak bir yönetici tavrını gösterirken Putin in 10.evindeki Plutosu-Yükselenle beraber- daha sır vermez ketum bir çizgide.10.evdeki Aslandaki yıldızlar kaderlerine Taç giymeden insanları yönetme görevi sığdırmış..Yoksa hikaye Ay düğümlerinde mi gizli.? ..Gandinin 10. ev yöneticisi(Yengeç) Ay 10. evde onun tanınmasında milletinin,geleneklerin ne kadar etkili olduğunu da gösterirken,9.evdeki Yengeçteki Uranüs benzer dış sorunları gösteriyor.İkisi de Batıyla karşı karşıya.Putinin Uranüs açıları daha sert daha gerilimli.Buradan Putinin Gandiden daha büyük bir sorumluluk ve sorunla yüklü olduğu çıkarılabilir mi? Ukrayna devlet başkanının zehirlenmesi,İngiltereye sığınan bir Rus ajanının zehirlenerek öldürülmesi,Putin in 12.evindeki Neptünün işi mi olmalı?.Putin şartlar gereği pasif bir politika izlemeyecek.

Savaş ve Barış arasında denge arayan iki insan.Birinin gücü milleti ve inancıydı.Diğerinde ise daha tehlikeli güçler var ve bunları yönetmek zorunda.Biri Terazi yöntemlerini başardı, diğeri Terazi ve Akrep yöntemlerini uygulama sınavında

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s